
Veluwenaar Louis Fraanje
Om over na te denken… of juist ter bemoediging!
“Ja, Ik zal een weg aanleggen in de woestijn, rivieren in de wildernis.”
Filosofie
Op een mooie zomeravond zat ik ergens op een stil plekje in het bos, bij een kabbelend beekje wat voor mij uit te filosoferen, ik had even daarvoor heerlijk rondgezworven door dit bos van mijn jeugd.
Toekomst
Hier op deze plek heb ik heel wat gezeten en ook nu komen er mooie beelden van vroeger in herinnering, maar toch kijk ik ook met verlangen naar de toekomst en dan komen de woorden uit Jesaja 43:18-19 HSV mij heel duidelijk voor de geest:
“Denk niet aan de dingen van vroeger,
let niet op de dingen van het verleden.
Zie, Ik maak iets nieuws.
Nu zal het ontkiemen.
Zult u dat niet weten?
Ja, Ik zal een weg aanleggen in de woestijn,
rivieren in de wildernis.”
Hoe bemoedigend klinken vooral de laatste woorden: “Ja, Ik zal een weg aanleggen in de woestijn, rivieren in de wildernis.”

Kabbelend beekje op de Veluwe – Foto: ©Fransien Fraanje
Overvloedig
Daar heb ik vooral de laatste jaren ontzettend veel houvast aan gekregen, dat Hij een weg voor mij heeft aangelegd door de woestijn van het leven en overvloedige rivieren vol van zegeningen heeft laten stromen door de wildernis. Daarvoor danken wij onze Schepper, aan Hem alle eer!🙏
Tussen de regels
Kijk… ik kan er natuurlijk nog wel een heel verhaal aan vast breien, maar dat doe ik niet en dat hoeft ook niet. Want als je deze woorden nog eens overleest en… misschien ook even tussen de regels doorleest, dan begrijp je echt wel wat hiermee bedoelt wordt!
Louis Fraanje
