Op de drempel van oud naar nieuw…

Veluwenaar Louis Fraanje

Veluwenaar Louis Fraanje

Oudejaarsdag – Om over na te denken… of juist ter bemoediging!

“We moeten niet elkaar… maar het kwaad bestrijden!”

Stelling
Dit is de stelling van vandaag op oudejaarsdag woensdag 31 december 2025, je mag hem omarmen en je kunt hem verwerpen.
Je mag het delen en je kunt het veroordelen. De keus is aan onszelf!

Verantwoordelijk
Ieder mens is persoonlijk zelf verantwoordelijk voor zijn eigen daden. Mede ook daarom mag je dus nooit iemand de schuld geven voor de fouten die je zelf hebt gemaakt!

Persoonlijk
Met deze uitspraak: “We moeten niet elkaar… maar het kwaad bestrijden!” wil ik iedereen oproepen tot eenheid tegen een gemeenschappelijke uitdaging of bedreiging, in plaats van onderlinge verdeeldheid of conflicten. En hiermee elkaar juist aanmoedigen en te inspireren om op een vredige manier samen te werken aan het oplossen van het probleem, in plaats van ruzie te maken over ideologische verschillen, want… alleen dan kun je het uiteindelijke doel bereiken!

Door het stuifzand op de Veluwe over de drempel van oud naar nieuw - Foto: ©Louis Fraanje

Door het stuifzand op de Veluwe over de drempel van oud naar nieuw – Foto: ©Louis Fraanje

Kwaad met kwaad
Hoe moeilijk het misschien ook kan zijn, het is nooit goed om kwaad met kwaad te vergelden, daarover zegt de bekende apostel Paulus het volgende: “Pas op dat niemand een ander kwaad met kwaad vergeldt, maar jaag altijd het goede na, én voor elkaar én voor allen.” – (1 Thessalonicenzen 5:15)

Tussen de regels
Kijk… ik kan er natuurlijk nog wel een heel verhaal aan vast breien, maar dat doe ik niet en dat hoeft ook niet. Want… als je deze woorden nog eens heel rustig overleest en… misschien ook even tussen de regels doorleest, dan begrijp je echt wel wat hiermee bedoelt wordt!🙏

*******************************************************************************************************************************

Op de drempel
Op dit moment staan we alweer met z’n allen op de drempel en als we achterom kijken ligt het oude jaar inmiddels bijna achter ons.
Het is eigenlijk voorbij gevlogen, de dagen, weken en maanden, ze volgden elkaar op als wolken in de wind, een heel jaar lang, maar achteraf gezien lijkt het maar even.

Niet naar Texel
Dit jaar zijn we voor het eerst niet noordwaarts naar ons zo geliefde Waddeneiland Texel getrokken. Dit was niet mogelijk vanwege alle omstandigheden rondom Fransien met betrekking tot haar rugklachten en rugoperatie. Jullie hebben daar alles over kunnen lezen op het weblog, och… we zien wel of het in dit komende jaar lukt.

Ome Jan
Als Fransien en ik met vakantie op Texel zijn dan brengen we natuurlijk ook altijd steevast even een bezoekje aan onze geloofsvriend Ome Jan Brouwer die nog altijd  in de Weverstraat 60 van Den Burg zijn boekwinkel “Het Olijfblad” heeft. Op mijn eerste vraag bij binnenkomst: “Ome Jan hoe gaat het?” is steevast zijn antwoord: “Och jongen, dat we er allebei nog mogen zijn op deze wereld, dat is enkel genade!” Geweldig toch….

Samen met Ome Jan in de winkel aan de Weverstraat in Den Burg – Foto: ©Familie Fraanje

Samen met Ome Jan in de winkel aan de Weverstraat in Den Burg – Foto: ©Familie Fraanje

Onmisbaar
Inmiddels is hij ook al 87, maar gelukkig nog gezond. Ook zijn inmiddels 90 jarige vrouw Paula is geen onbekende voor ons, het evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer zetten zich al vele jaren in voor hun Schepper.
Deze evangelische boekhandel en het echtpaar Brouwer vormen het hart van Texel. Onmisbaar en tot zegen voor het eiland en iedere maandagmorgen staan zij op de markt in Den Burg om hun blijde Boodschap te verkondigen. Daarom is het is altijd weer een wederzijds genoegen om elkaar als vrienden te ontmoeten en fijne gesprekken te voeren. Meer: Noordwaarts naar Texel – Deel 128

De mens wikt…
Wij mensen hebben nog zoveel plannen, maar wat zal er uiteindelijk allemaal van terechtgekomen, we weten het niet, maar de tijd zal het ons leren. Mijn inmiddels overleden vader zei altijd: “De mens wikt… maar God beschikt!” Niks meer en niks minder, daar sluit ik mij ten volle bij aan.

Anders
Het zal u als bezoeker van ons weblog De Veluwenaar zeker niet ontgaan zijn, dat ik persoonlijk de laatste jaren wat dieper op de dingen van het leven in ben gegaan. Dat is niet om nou direct de moraalridder uit te hangen, maar gewoon de ‘oppervlakkigheid’ voorbij.
Anders dus, als dat u voorheen gewend was, maar ik hoop echt van harte dat u daar begrip voor kunt opbrengen, mede ook omdat het een belangrijk ‘keerpunt’ in mijn eigen leven is en ik het als een verplichting voel naar mijn Schepper toe.

Zonneharpen in een winters landschap op de Veluwe - Foto: ©Louis Fraanje

Zonneharpen in een winters landschap op de Veluwe – Foto: ©Louis Fraanje

Toekomstperspectief
Och… beste mensen, zo beleeft iedereen de ‘jaarwisseling’ weer anders, maar onze oude innerlijke natuur als mens zijnde, zal moeten veranderen, dat gevoel diep van binnen moet radicaal anders, daar moet je mee aan de gang in het nieuwe jaar. Daar kun je alleen maar blij van worden, dat geeft ook hoop voor de toekomst en tegelijkertijd brengt het ook ‘vernieuwing’ en dat is het allerbeste ’toekomstperspectief’ wat je maar kunt wensen. En… met ‘wederzijds respect’ is eigenlijk alles mogelijk, daarom gaan we ‘hoopvol’ en met open vizier de toekomst tegemoet… met oog en zorg voor die schitterende Schepping als een goed rentmeester van die grote Schepper!🙏

Een gezond en gelukkig  Nieuwjaar toegewenst!

Louis Fraanje, voorzitter Jac. Gazenbeekstichting

Permanente koppeling naar dit artikel: https://www.de-veluwenaar.nl/2025/12/31/op-de-drempel-van-het-oude-jaar-2025/