Edele herten in de bloeiende heide

Veluwenaar Louis Fraanje

Veluwenaar Louis Fraanje

Buiten in bos en veld….

Na alle hectiek en spanning rondom de operatie en zorgen van de afgelopen dagen met betrekking tot Fransien, kon ik er onlangs op een avond toch heel eventjes tussenuit en ben ik uiteraard naar de Hoge Veluwe gereden.
Dit had als reden, de achterliggende gedachte om eventueel met een beetje geluk, edelherten tegen te komen en eventueel ook op de gevoelige plaat vast te leggen.

Geduld
Die wens is hoe dan ook in vervulling gegaan, alhoewel het er wel even om spande, want het heeft wel even wat geduld gekost, zeg maar gerust een heel beetje, omdat de heren geweidragers pas laat in de avond op het toneel verschenen.

Een schitterende ongelijke 16-ender in het strijklicht van de avond - Foto: ©Louis Fraanje

Een schitterende ongelijke 16-ender in het strijklicht van de avondzon – Foto: ©Louis Fraanje

Even later kwam er vanuit het bos nog een ongelijke 14-ender aangelopen - Foto: ©Louis Fraanje

Even later kwam er vanuit het bos nog een ongelijke 14-ender aangelopen – Foto: ©Louis Fraanje

Strijklicht
Er liepen wat jonge geweidragers en een aardig aantal hindes, maar verder geen zware jongens, tenminste… niet wat wij altijd gewend waren, al verscheen er even later dan toch nog een ongelijke 16-ender aan de bosrand. Echt een schitterend gezicht zoals hij daar stond te kijken in het strijklicht van de avondzon.
Daarna kwam er vanuit het bos ook nog een ongelijke 14-ender aangelopen, maar die was duidelijk niet opgewassen tegen zijn grotere soortgenoot en hield zich gedeisd!

De ongelijke 14-ender was duidelijk niet opgewassen tegen zijn grotere soortgenoot - Foto: ©Louis Fraanje

De ongelijke 14-ender was duidelijk niet opgewassen tegen zijn grotere soortgenoot – Foto: ©Louis Fraanje

Zo stond ik eventjes 'oog in oog' met een wat verwaande hinde - Foto: ©Louis Fraanje

Zo stond ik eventjes ‘oog in oog’ met een wat verwaande hinde – Foto: ©Louis Fraanje

Daar wilde deze grote jongen uiteraard ook wat meer van weten - Foto: ©Louis Fraanje

Daar wilde deze grote jongen uiteraard ook wat meer van weten – Foto: ©Louis Fraanje

In het open veld liepen nog meer dameshindes), maar ze wilden nog niets van hem weten - Foto: ©Louis Fraanje

In het open veld liepen nog meer dameshindes), maar ze wilden nog niets van hem weten – Foto: ©Louis Fraanje

Onberekenbaar
Een rustige avond bij de ‘edele’ herten op de wildbaan, die prachtig poseerden in de paars bloeiende heide, waarbij helaas nog weinig bronstactiviteiten te bespeuren waren, maar ja… je weet het nooit, want de natuur blijft ‘onberekenbaar’ zoals oud-jachtopzichter Ton Heekelaar het meestal placht te zeggen.

Er werd ook nog even een stevig in de modderbad genomen - Foto: ©Louis Fraanje

Er werd ook nog even een stevig in de modderbad genomen – Foto: ©Louis Fraanje

Dan komt hij terug, blijkbaar heeft hij iets ontdekt - Foto: ©Louis Fraanje

Dan komt hij terug, blijkbaar heeft hij iets ontdekt – Foto: ©Louis Fraanje

Tja... daar sta je dan plotseling weer 'oog in oog', hoe mooi kan het zijn! - Foto: ©Louis Fraanje

Tja… daar sta je dan plotseling weer ‘oog in oog’, hoe mooi kan het zijn! – Foto: ©Louis Fraanje

Tenslotte
Tja… het is niet anders, maar al met al heb ik toch enkele mooie opnames kunnen maken en ook nog zelfs in de prachtig paars bloeiende heide en tenslotte kwam de ongelijke 16-ender nog eventjes heel mooi samen met een hinde voor de lens.
Hoe mooi kan het toch zijn…  dan kun je als buitenman je geluk niet op en vergeet je ineens alle zorgen en tel ik mijn zegeningen, dat ik het weer mee mocht maken en mede daardoor krijgt zo’n avond in het veld een extra gouden randje, met alle eer voor die grote Schepper van al dit moois!🙏

Louis Fraanje

*******************************************************************************************************************************

Daarnaast heb ik ook nog een kort filmpje kunnen maken, waarbij enele herten ook nog even een modderbad namen met wat spectaculaire momenten! (Zie hieronder).

Permanente koppeling naar dit artikel: https://www.de-veluwenaar.nl/2025/09/03/edele-herten-in-de-bloeiende-heide/