
Veluwenaar Louis Fraanje
Buiten in bos en veld…
Vorige week zaterdag 29 maart jl. stonden Fransien en ik eindelijk na lange tijd weer eens ‘oog in oog’ met een aantal moeflons op Landgoed Noorderheide.
We hebben genoten van de prachtige rammen met hun gekrulde horens, die in de heide aan de bosrand aan het uitrusten waren en niet ver er vandaan zagen we enkele ooien met wat jongere dieren.
Middagrust
Dit was niet de gehele kudde, dat bleek wel uit het geringe aantal dieren die we zagen.
Er kunnen ondertussen al wel lammetjes zijn, maar wij konden ze niet ontdekken, dus wie weet… hopen we die bij een volgende ontmoeting te zien.
We hebben ongestoord even meegenoten van dit vredige tafereel tijdens deze middagrust bij de moeflons, die hier gelukkig binnen een goed raster nog kunnen overleven.

Rustende moeflonrammen in de heide – Foto: ©Louis Fraanje
Duurzame aanvulling
Met onze foto’s en verhalen, die we regelmatig over de moeflons hebben gepubliceerd en nog steeds zullen blijven doen, willen wij eigenlijk laten zien, dat de moeflon niet alleen een zeer nuttig en prachtig dier is, maar nog veel meer dan dat. Een dier dat zich al meer dan honderd jaar bewezen heeft als zijnde een duurzame aanvulling op het Veluwse wild! That’s it, niks meer en niks minder!

Oog in oog met twee schitterende moeflonrammen in de heide – Foto: ©Louis Fraanje
Waardevol
Wij proberen hiermee ons juist sterk te maken voor deze nuttige dieren in onze Veluwse natuur, in plaats van ze gewoon te laten uitmoorden.
Hoelang blijven we nog de andere kant opkijken?
Laten we er liever met z’n allen voor gaan zorgen, dat deze WAARDEVOLLE dieren zoals de moeflon, behouden blijven voor de toekomst, voordat het te laat is!

Het vrouwelijk geslacht en een jonge ram – Foto: ©Louis Fraanje
Vogelvrij
Als je een beetje dierenliefde in je lijf hebt, dan kan het niet anders of je voelt ook een bepaalde liefde voor dit prachtige wilde haarschaap de moeflon en dan kun je er grote moeite mee hebben, dat ze vogelvrij verklaard en zomaar zonder meer afgeslacht worden. Dit soort dingen doen mij als natuur- en dierenliefhebber echt pijn.

De toekomst kijkt ons vragend aan – Foto: ©Louis Fraanje
Moeflons behouden
Laten wij er dan met z’n allen voor zorgen, dat de moeflon behouden blijft in Nederland en dat er naar een oplossing wordt gezocht, voordat het te laat is!
Louis Fraanje