
Veluwenaar Louis Fraanje
Buiten onder open hemel…
Een tijdje geleden was ik weer eens in het Binnenveld, tjonge… wat was het een natte boel, de reeën zakten regelmatig met hun poten tot halverwege in de modder, nou ja… volgens mij wordt je daar als ree nou niet direct blij van.
Och… men noemt dit ‘Nieuwe Natuur’ en dan hoor je dit gewoon geweldig te vinden, iedereen die er anders over denkt… die begrijpt het blijkbaar niet.
Voorbij
Nou, beste mensen, ik vindt het nog steeds heel erg jammer dat hier de boel zo op z’n kop is gezet, prachtige weilanden met koeien en schapen en daartussen liep het reewild.
Met gras begroeide landweggetjes slingerden zih tussen de weilanden door, maar… helaas de enorme graafmachines hebben hun werk – letterlijk en figuurlijk – grondig gedaan!
Daarnaast werden veel weilanden omsloten door houtwallen, die een unieke broedgelegenheid vormden voor vogels van velerlei pluimage en hier en daar zag je kleine stukjes bos, waar de reeën een prachtige schuilplek hadden om zich terug te trekken en uit te rusten. Helaas is dit alles nu verleden tijd!

Een grazende reebok en achter hem een stel rammelende hazen – Foto: ©Louis Fraanje
Rammelende hazen
Zo… dat moest er even uit, voordat ik verder kon gaan met mijn verhaal van die bewuste middag in het open veld, waarbij het reewild zich deze keer goed in de lens liet vangen.
Ergens in het weiland liep een reebok in bastgewei te grazen en even later kwamen er een stel hazen achter hem langs, die hadden alweer volop het voorjaar in de kop,, dat noemt men ‘rammelen’ oftewel de paartijd.

De reebok heeft blijkbaar iets op het oog bij de buren – Foto: ©Louis Fraanje

Een reegeit verscholen in het hoge gras – Foto: ©Louis Fraanje

Terwijl de reegeit in onze richting kijkt komt de reebok achter haar langs – Foto: ©Louis Fraanje
Verscholen
Als we onze lens naar rechts draaien, ontdekken we in het hoge gras bij de buren een reegeit, die redelijk goed verscholen om haar heen staat te koekeloeren. Of de reebok haar ook ontdekt heeft, weten we niet, maar hij vertrekt wel in haar richting en volgen hem op afstand.
Even later zien we de reebok achter haar langs lopen, maar hij toont op dit moment nog weinig belangstalling voor haar, dat zal aankomende zomer wel veranderen als het paartijd is!